Lietuvos nacionalinė biblioteka. Knygos „Sausio 13-oji: tarp atminties ir istorijos“ pristatymasŠi knyga – tai bandymas ieškoti atsakymo į klausimą, kas šiandien mums yra Sausio 13-oji? Istorinio įvykio prasmė ir reikšmė nuolat kinta, istorikų bei visuomenės akims ji neatsiskleidžia kaip baigtinė realybė. 1991 m. sausio 13-oji neabejotinai priskiriama prie svarbiausių Naujausiosios Lietuvos istorijos datų, lėmusių Lietuvos visuomenės ir valstybės likimą. 1991 m. sausį buvo pasiekta didžiausia XX a. Lietuvos visuomenės pergalė ginant laisvės idėją, žmogaus orumą ir kitas europines vertybes. Dėl šios pergalės pavyko įtvirtinti teisę kurti laisvą, demokratišką gyvenimą ne tik Vilniuje, bet ir Rygoje, Taline, taip pat kitose byrančios Sovietų Sąjungos vietose. Jeigu beginkliai Laisvės gynėjai Lietuvoje būtų pralaimėję, Europos žemyną galėjo padalinti nauja geležinė uždanga. Apie šiuos ir kitus svarbius dalykus mums byloja knygoje sutelkti mokslininkų, politikų, žurnalistų, 1991-ųjų sausio įvykių dalyvių ir liudininkų tekstai, padedantys iš naujo apmąstyti netolimą praeitį bei mūsų santykį su ja. Knygos sudarytoją istoriką doc. Aurimą Švedą ir Konstitucinio Teismo pirmininką prof. Dainių Žalimą kalbins Nacionalinės bibliotekos Adolfo Damušio studijų centro vadovė dr. Ilona Strumickienė. 
Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka. 
2021-04-29

0 komentarai (-ų):