Kūrybingumo mokykla. Šiukšlių salų piliečiaiRamiajame vandenyne susiformavo milžiniška plastiko atliekų sala. Eko-aktyvistai joje įkūrė „šiukšlių valstybę”. Plastiko problema atsiskleidžia kaip geomokslų, biochemijos, teisės, ekologijos, istorijos klausimas. Viso pasaulio ekologiniai aktyvistai suskubo teikti pasiūlymą: masyvus plastiko atliekų kalnas viduryje Ramiojo vandenyno turėtų būti oficialiai priimtas į Jungtinių Tautų šalių būrį. Užsidegimas slypi ne tik galimybėje turėti oficialų pasą, vėliavą ar valiutą – šia iniciatyva siekiama atkreipti dėmesį į katastrofiškai beaugančią vandenynų taršos problemą. Ar tapsmas šiukšlių salos piliečių padėtų išspręsti šį aplinkosauginį galvosūkį? 
Laidos svečiai: Jurga Daubaraitė ir Jonas Žukauskas, architektai, kūrėjai, teoretikai ir kuratoriai; Pakui Hardware (Neringa Černiauskaitė ir Ugnius Gelguda) - tarpsritinio meno duetas; Vilniaus universiteto Chemijos instituto mokslininkė Jūratė Jonikaitė-Švėgždienė; Vilniaus universiteto Geomokslų instituto mokslininkas Andrej Spiridonov; Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro ir Gamtos tyrimų centro doktorantė Rasa Tumaševičiūtė; Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro mokslininkas Saulius Serva; Vilniaus universiteto Teisės fakulteto mokslininkė Indrė Žvaigždinienė. 
Laida skirta projektui „Fenomenais grįstas ugdymas“.
Kūrybingumo mokykla. 
2021-04-19

0 komentarai (-ų):