Mažosios Lietuvos istorijos muziejus. Filmas „Ievos Simonaitytės būties ženklai Vanaguose“ (2022)2022-ieji – rašytojos Ievos Simonaitytės metai. Ta proga Mažosios Lietuvos istorijos muziejus sukūrė filmą „Ievos Simonaitytės būties ženklai Vanaguose“. Juo siekta įamžinti žymiausios Mažosios Lietuvos kūrėjos autobiografinėje knygoje „..o buvo taip“ ir romane „Aukštujų Šimonių likimas“ išaukštintą Vanagų evangelikų liuteronų bažnyčią bei kunigus, savo didingu skambesiu rašytoją įkvėpusius bažnyčios varpus bei vargonus. Beje, prie pastarojo instrumento sutvarkymo rašytoja pati yra prisidėjusi. 

Simboliška, kad kelionėje po Vanagų evangelikų liuteronų bažnyčią, kurioje konfirmuota I. Simonaitytė, žiūrovą lydi kun. Remigijus Šemeklis, 2022 metais pažymintis savo tarnystės šioje vietoje dvidešimtmetį. Taip pat dalyvauja parapijos pirmininkas Manfrydas Sprogys ir šišioniškis Helmutas Lotužis, įgarsinęs teksto ištrauką I. Simonaitytės gimtąja tarme. Už senųjų vargonų skambėjimą dėkojame vargonininkei Irenai Šemeklienei. Bažnyčios grožį ir filmo turinio emocijas žiūrovams parengė bei sumontavo Valdas Ramanauskas. O tiems, kuriems I. Simonaitytės vardas nėra gerai žinomas, pažintinį įvadą į jos gyvenimą ir kūrybą filme nubrėš Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus, Klaipėdos viešosios Ievos Simonaitytės bibliotekos bei Klaipėdos universiteto bibliotekos darbuotojai, tyrinėjantys rašytojos palikimą bei garbūs šišioniškiai, „savo kauluose“ nešiojantys krašto istorijos atgarsius... 

Mažosios Lietuvos istorijos muziejus. 
2022-05-04

0 komentarai (-ų):