Švietimo, mokslo ir sporto ministerija. Kaip pilietinė visuomenė turi išmokti atpažinti pavojus remiantis istorine patirtimi?Teigiama, jog labai dažnai tarptautinėje politikoje priimami sprendimai neįvertina istorijos pamokų ir todėl susidaro įspūdis, jog kartojame praeities klaidas. Nuolat girdime teiginius apie naują Miuncheno suokalbį, Molotovo-Ribentropo paktą ar atsinaujinusį Šaltąjį karą. Istoriją išmanyti yra labai svarbu, tačiau tuo pačiu turime suprasti, jog ji nesikartoja ir todėl turime būti labai atsargūs su istorinių analogijų taikymu. Perdėtas dabarties įvykių aiškinimas remiantis istorija gali nuvesti prie piktnaudžiavimo ja ir tuo pačiu vesti prie klaidinančio šių dienų situacijos vertinimo. Paskaitą veda VU TSPMI docentas dr. Deividas Šlekys. 

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka. 
2022-05-02

0 komentarai (-ų):