Kūrybingumo mokykla. Kai protauja ne vien žmonėsPaskutiniu metu dirbtiniam intelektui šokus į neregėtas aukštumas, klausiame – kiek ši technologija gali būti ištobulinta? Ar dirbtinis intelektas gali pranokti žmogaus protą? O gal vertėtų pradėti nuo kito klausimo – ką, iš tiesų, žinome apie savo pačių intelektą? Ką vadiname intelektu ir kam jis būdingas? Gal tobulindami tai, ko iki galo nesuprantame, nusigręžiame nuo įvairių protingumo formų, kurios būdingos ne tik žmonėms? Ko šiuo požiūriu mus gali išmokyti gleivūnai, grybai ar paukščiai? 

Laidos svečiai: Vilniaus universiteto Filosofijos fakulteto mokslininkas Jonas Dagys; Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro mokslininkė – mikologė Tatjana Arslanova; Vilniaus universiteto Filosofijos fakulteto mokslininkas Mintautas Gutauskas. 

Kūrybingumo mokykla 
2023-05-16

0 komentarai (-ų):