Švietimo, mokslo ir sporto ministerija. Tarptautinio skaitymo gebėjimų tyrimo PIRLS 2021 rezultatų pristatymasPristatyti Tarptautinio skaitymo gebėjimų tyrimo PIRLS 2021 rezultatai. Lietuva pagal ketvirtokų skaitymo gebėjimus patenka į sėkmingiausių šalių dešimtuką, rodo šiandien visame pasaulyje skelbiamo tarptautinio skaitymo gebėjimų tyrimo PIRLS (angl. Progress in International Reading Literacy Study) rezultatai. 2021 m. vykusiame tyrime dalyvavo 65 šalys. Lietuvos mokinių pasiekimai šiame tyrime geriausi per du dešimtmečius – nuo tada, kai šalis dalyvauja šiame tyrime. Lietuvos rezultatai statistiškai reikšmingai aukštesni (552 taškai) už PIRLS skalės vidurkį (500 taškų) ir yra geresni palyginti su PIRLS 2016 rezultatu (548 skalės taškai). Geriausių rezultatų pasiekė Singapūras (587 taškai), Airija (577 taškai), Honkongas (573 taškai). 

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija 
2023-05-23

0 komentarai (-ų):