Bernardinai.lt. Sąjūdžio mitai1988 metų birželio 3 dieną Lietuvos mokslų akademijos salėje buvo išrinkta Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio iniciatyvinė grupė, kurią sudarė 35 asmenys. Netrukus Sąjūdžio rėmimo grupės pradėjo kurtis ir kituose Lietuvos miestuose, per šalį nuvilnijo masinių protestų banga. Rugpjūčio 23 dienos mitinge Vingio parke dalyvavo daugiau nei 100 tūkst. žmonių iš visos Lietuvos. Nors tai visai nesena mūsų tautos istorija, kurią daugelis neblogai atsimena, esama įvairiausių mitų ir apie Sąjūdžio susikūrimą ir apie tolimesnę raidą. Kas įkūrė Sąjūdį – intelektualai? Pats sovietinis režimas Gorbačiovo pertvarkai paremti? Kaip atsitiko, kad vos per kelis mėnesius Sąjūdis išsiplėtė nuo 35 žmonių iniciatyvinės grupės iki daugybės bruzdančių rėmimo grupių skirtinguose Lietuvos miestuose? Kviečiame žiūrėtį pokalbį su Aine Ramonaite. Vaizdo pokalbį kūrė Einaras Eringis, Rosita Garškaitė.

Parėmė Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas.

Bernardinai.lt.
2023-05-30

0 komentarai (-ų):