VU mokslas be pamokslų. Ar vegetariška mityba išgelbės planetą?MOKSLAS BE PAMOKSLŲ – Vilniaus universiteto tinklalaidė, kuria siekiama ne moralizuoti ar pamokslauti, bet sužadinti smalsumą mokslo temoms. Išsamūs pokalbiai su Vilniaus universiteto mokslininkais padės klausytojams plėsti akiratį, skatins mąstyti savo galva ir gal net privers pakeisti nuomonę ar suabejoti nusistovėjusiomis „tiesomis“. 

Aplinkos apsaugos srityje veikiantys mokslininkai ragina pasaulio lyderius ieškoti būdų, kaip kuo sparčiau sumažinti anglies dvideginio emisiją. Viena iš sričių – visuomenės mitybos įpročiai, kuriems tenka ketvirtadalis viso žmogaus paliekamo anglies dvideginio pėdsako. Atlikti tyrimai rodo, kad prie globalaus atšilimo ypatingai prisideda mėsos ir pieno produktų suvartojimas Vakaruose. 

Vilniaus universiteto tinklalaidėje „Mokslas be pamokslų“ klimatologas prof. Egidijus Rimkus ir mitybos ekspertas prof. Rimantas Stukas diskutuoja apie tai, ar vegetariška mityba išgelbės planetą ar vis tik tai sutrikdys žmonių sveikatą. 

Vilniaus universitetas. 
2022-09-09

0 komentarai (-ų):