Lietuvos nacionalinė biblioteka. Lietuvos istorikų požiūris į Gegužės 3-iosios konstitucijąŠeštą sezoną organizuojamo festivalio „Muzika Jašiūnų dvare“ šiųmetinis išskirtinumas – Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos paskaitų ciklas, skirtas Abiejų Tautų Respublikos Konstitucijos ir Tarpusavio įžado 230 metų sukakčiai. Rugpjūčio 15 d. baigiamajame, septintame festivalio renginyje paskaitą „Lietuvos istorikų požiūris į Gegužės 3-iosios Konstituciją“ skaitė docentas Liudas Glemža (Vytauto Didžiojo universitetas). Lietuvos istoriografijoje požiūris į Gegužės 3-iosios Konstituciją keitėsi ne kartą. Kokios priežastys tai lėmė? Kiek politiniai įvykiai lemdavo istorijos vertinimą? Ar jau turime įsitvirtinusią šios datos vertinimo tradiciją? Atsakymus į šiuos ir kitus klausimus išgirsite vaizdo įraše. 
Festivalį organizavo Šalčininkų rajono savivaldybės kultūros centras, Lietuvos nacionalinė filharmonija ir Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka. 
Rėmėjai: Šalčininkų rajono savivaldybė, Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, Lietuvos kultūros taryba. 
Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka. 
2021-08-26

0 komentarai (-ų):