Lietuvos nacionalinė biblioteka. Gegužės 3-iosios atminimas Abiejų Tautų Respublikos visuomenėseŠeštą sezoną organizuojamo festivalio „Muzika Jašiūnų dvare“ šiųmetinis išskirtinumas – Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos paskaitų ciklas, skiriamas Abiejų Tautų Respublikos Konstitucijos ir Tarpusavio įžado 230 metų sukakčiai. Penktame festivalio renginyje rugpjūčio 1 d. – prof. Egidijus Aleksandravičius (Vytauto Didžiojo universitetas) skaitė paskaitą „Gegužės 3-iosios atminimas Abiejų Tautų Respublikos visuomenėse“. Per 230 metų po Gegužės 3-iosios Konstitucijos priėmimo požiūris į ją Lietuvoje ir Lenkijoje nebuvo statiškas. Kokią vietą ši data dabar užima Abiejų Tautų Respublikos visuomenių atmintyje? Kaip šis požiūris keitėsi laiko tėkmėje? Atsakymus į šiuos klausimus išgirsite vaizdo įraše. 
Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka. 
2021-08-13

0 komentarai (-ų):