Lietuvos nacionalinė biblioteka. Knygos „Kelionė be bilieto“ pristatymasErnesto Kuckailio knygos „Kelionė be bilieto“ (leidykla „Vox Voltera“, Vilnius, 2021) pagrindinis veikėjas Bronius Statkus pokario metais keliauja gulago kalinių vagone. Kelionės metu vis prisimena savo netrumpą kario savanorio kelią. Vienas pagrindinių knygos akcentų – 1941 metų birželio sukilimo įvykiai Vilniuje. Vienas okupantas keitė kitą, tačiau buvo tas trumpas tarpsnis, kai sukilėliai vos per kelias dienas Lietuvoje paaukojo daugiau nei du tūkstančius gyvybių, kovodami dėl Lietuvos valstybės atkūrimo ir jos Laisvės. Tai trumpas, bet ryškus tarpsnis mūsų tautos istorijoje, kurio nevalia pamiršti. 
Autorių kalbina specialusis knygos redaktorius Sakalas Gorodeckis ir Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos generalinio direktoriaus patarėjas, žurnalistas Ginas Dabašinskas. 
Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka. 
2021-08-04

0 komentarai (-ų):