Aštuntoji diena. Kaip žmogui ieškoti prasmės?Viktoras Franklis buvo pirmasis, kuris į žmogaus gyvenimo centrą iškėlė prasmės klausimą. Klasikinės psichoanalizės mokyklos tuo metu bandė atrasti žmogaus varomąją jėgą. Z. Freudas kalbėjo apie libido – seksualinę energiją. A. Adleris daug dėmesio skyrė menkavertiškumo įveikai. G. Jungas kalbėjo apie indivuacijos procesą. Tačiau nė vienas psichoterapeutas neakcentavo akivaizdaus fakto, kad žmogus įvairiausiems įvykiams, faktams, santykiams nuolat suteikia savo asmenišką prasmę. Egzistencinės terapijos centro vadovas Robertas Petronis tvirtina, kad gyvenimo prasmės nematantis žmogus gali būti panašus į sergantį depresija. Jam niekas nekelia pasitenkimo, kad ir kokia veikla užsiimtų, tai atrodo tuščia. V. Franklis tai vadino egzistenciniu vakuumu. Konkrečios prasmės atradimas negali būti logiškai išmąstytas. V. Franklis pabrėžė, kad prasmės jausmas gali būti atrastas arba nutinka. 

Aštuntoji diena. 
2020-10-26.

0 komentarai (-ų):