Lietuvos laisvosios rinkos institutas. Švietimo konferencija „Stokos fenomeno naratyvai mūsų laikmečiui ir jaunimui“Lietuvos laisvosios rinkos institutas kartu su Vilniaus universitetu rengia švietimo konferenciją „Stokos fenomeno naratyvai mūsų laikmečiui ir jaunimui“. Pandemija, ekonominė krizė ir karas ištiko mus tuo metu, kai atrodė, kad visuomenė žengė į pilnatvės, tobulumo ir saugumo amžių.

Tarpdisciplininiai tyrimai rodo, kad ribotumas, neišbaigtumas, stoka – įvairiais savo pavidalais – yra neatsiejami nuo žmogaus gyvenimo ir būties. Stoka yra augimo, tobulėjimo ir kūrybiškumo sandas, tačiau yra ir kitos stokos, atsirandančios dėl neetiškų žmogaus veiksmų, ribotumo, klaidų. Kodėl suprasti šią takoskyrą yra taip svarbu? Kaip stoka prakalbina mūsų laikmetį, balansuojantį tarp realybės ir tobulo pasaulio alkio? Konferencijoje pranešimus skaito Lietuvos laisvosios rinkos instituto prezidentė Elena Leontjeva; Vilniaus universiteto profesorius prof. dr. Naglis Kardelis bei antropologas, verslininkas dr. Saulius Matulevičius. Po diskusijos buvo rodomas dokumentinis filmas „Tobulas alkis“. 

Lietuvos laisvosios rinkos institutas. 
2022-11-11

0 komentarai (-ų):