TED-Ed. Why do cats have vertical pupils? (Kodėl katės turi vertikalius akių vyzdžius?)Pasinerkite į neįtikėtiną gyvūnų vyzdžių įvairovę, susipažinkite su faktais apie tai, kaip skirtingos formos iliustruoja gyvūno vaidmenį ekosistemoje. Žvelgdami į skirtingų gyvūnų akis pamatysite nepaprastos formos vyzdžius. Naminės katės, pavyzdžiui, yra prieblandos medžiotojos su vertikaliai pailgintais vyzdžiais. Daugelis ganomų gyvūnų, pavyzdžiui, ožkų, turi stačiakampius vyzdžius. Kiti gyvūnai turi pusmėnulio arba širdies formos vyzdžius. Taigi kas vyksta? Kodėl yra tiek daug skirtingų vyzdžių formų? Emma Bryce gilinasi į gyvūnų regėjimo mokslą. 

Dive into the incredible diversity of animal pupils, and how the different shapes indicate the animal’s role in an ecosystem. Peering into the eyes of different animals, you’ll see some extraordinarily shaped pupils. House cats, for one, are twilight hunters with vertically elongated pupils. Many grazing animals, like goats, have rectangular pupils. Other animals have crescent- or heart-shaped pupils. So, what’s going on? Why are there so many different pupil shapes? Emma Bryce digs into the science of animal vision. 

TED-Ed. 
2022-01-24

0 komentarai (-ų):