Kūrybingumo mokykla. Žinojimas daugiau nei protuKo gero, intuicija – tai vienas iš nedaugelio žmogaus pranašumų dirbtinio intelekto keliamų iššūkių akivaizdoje. Vis dėlto, dažnai interpretuojama kaip analitinio mąstymo priešybė, ši alternatyvaus žinojimo forma nesulaukia tinkamo dėmesio. Kita vertus, mūsų medžiais laipiojantys giminaičiai vis dar išlaikė puikiai ištobulintą savo nuojautos instrumentą ir geba juo kliautis būtent tada, kai iškyla egzistencinės grėsmės. Taigi, kaip šiandien suprasti intuiciją? Kuo ji ypatinga menininkams, filosofams ar mokslininkams? Ir kuo čia dėtos bakterijos? 

Į klausimus atsako: menininkas Robertas Narkus; menininkas skulptorius, meno pedagogas bei inžinierius Tomas Martišauskis; Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro mokslininkė Urtė Neniškytė. 

Kūrybingumo mokykla 
2023-04-04

0 komentarai (-ų):