Vilniaus etninės kultūros centras. LDK Gedimino laikų vilniečių kostiumaiPaskaita, kurios metu nagrinėjama dar mažai nagrinėta tema – sostinės gyventojų apranga XIII-XIV a. LDK kontekste. 

Pagrindiniai šaltiniai, bylojantys apie to meto vilniečių apdarą – kapinynų Bokšto g. bei Verkiuose archeologinė medžiaga, Vilniaus Žemutinės pilies radiniai. Palyginimui pasitelkiama Kernavės kapinyno ir Rytų Lietuvos viduramžių senkapių archeologinė medžiaga. Paskaitos klausytojai išgirs, iš kokių medžiagų ir kokiomis technikomis buvo gaminama Gedimino laikų Vilniaus gyventojų apranga, kuo puošėsi tų laikų vilniečiai, ir kokius istorijos vingius atskleidžia to laikmečio mados. Paskaitą skaito archeologinio kostiumo rekonstruktorė, VšĮ „Vita Antiqua“ direktorė dr. Daiva Steponavičienė. Ją kalbina Vilniaus etninės kultūros centro kultūrinės veiklos koordinatorė Vilma Žukauskienė. 

Ši paskaita – tai viena iš Vilniaus etninės kultūros centro inicijuojamo renginių ciklo, skirto Vilniaus 700 metų jubiliejui, dalių. Paskaitų žiūrovai kiekvieną mėnesį gali išgirsti vis kitų pranešėjų pasakojimus įvairiomis istorinėmis, etnokultūrinėmis temomis apie šį, turtingą istoriją menantį, tačiau amžinai jauną miestą. 

Vilniaus etninės kultūros centras 
2023-01-16

0 komentarai (-ų):