Lietuvos nacionalinė biblioteka. Kalbos klubas. Ar karo metu reikia iš naujo mokytis skaityti?„Kalbos klube“ prof. dr. Jolanta Zabarskaitė su propagandos ekspertu doc. dr. Mantu Martišiumi aptaria, kaip karas išryškino kalbinės raiškos svarbą atpažįstant ir vertinant priešo propagandą. Labai dažnai vartojame žodį „propaganda“, bet ne visada galime atsakyti, kur šios sąvokos ribos. Paaiškėjo, kad jai svarbūs semantiniai elementai manipuliacija, melas, priešas. 

Per karą propagandos tikslas – priešui palankūs naratyvai. Yra tokių mūsų viešojoje erdvėje? Ar, norint priešiškus naratyvus atpažinti, reikia kreipti dėmesį į kalbinę raišką? Kitaip sakant, ar reikia mokytis skaityti informaciją, kad neužliptume ant propagandos grėblio? Koks „nekaltas“ priešo naratyvas šiuo metu bando paveikti mūsų sąmonę ir įsiskverbti į protus? 

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka 
2023-01-05

0 komentarai (-ų):