Švietimo, mokslo ir sporto ministerija. Šiaulių STEAM centrasŠiaulių STEAM centras pirmasis šalyje pradėjo aktyvią veiklą, tad šio regiono moksleiviai bei mokytojai turėjo jau ne vieną galimybę apsilankyti, savo akimis pamatyti bei išbandyti centro siūlomas veiklas. Šiaulių STEAM centras, kaip ir kiti skirtinguose Lietuvos miestuose įsteigti atvirosios prieigos centrai, yra pritaikytas tobulinti savo žinias bei gebėjimus pačiose įvairiausiose mokslo srityse. Čia integruoti visi gamtos mokslai – chemija, biologija, fizika ir matematika, tad įdomių bei moksleivius įtraukiančių veiklų tikrai netrūksta. Pasimokyti naujų metodų čia kviečiami ir mokytojai, kurie praktines, mokinius įtraukiančias veiklas vėliau gali taikyti ir pamokose STEAM – tai inovatyvus ugdymo metodas, jungiantis gamtos mokslų (Science), technologijų (Technology), inžinerijos (Engineering), menų (Arts) ir matematikos (Math) sritis. STEAM sieja ugdymą su realiu pasauliu, formuoja mokinių kritinį mąstymą ir problemų sprendimo gebėjimus bei kitus įgūdžius. STEAM ugdymo metu mokiniai mokosi per patyrimus – drąsiai eksperimentuodami, bandydami realybėje pritaikyti turimas teorines žinias. 

Pačia naujausia laboratorine įranga aprūpintas STEAM centras moksleiviams siūlo tiek formalųjį ugdymą papildančias veiklas, tiek neformaliojo ugdymo veiklas. Šiaulių STEAM centre tiriamąjį darbą pavadinimu „Kokie augalų pigmentai dalyvauja fotosintezės procese“ apsilankę 11-tų ir 12-tų klasių moksleiviai vieningai tikino – tokia praktinė veikla leidžia kitomis akimis pažvelgti į sudėtingus uždavinius, lengviau suprasti informaciją ir praktikoje gautas žinias pritaikyti realybėje. Šiaulių STEAM centras – dalis bendro STEAM centrų tinklo visoje Lietuvoje. Praėjusiais metais duris atvėrė 7 regioniniai centrai: Alytuje, Marijampolėje, Panevėžyje, Šiauliuose, Tauragėje, Telšiuose, Utenoje. 

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija
2023-01-20

0 komentarai (-ų):