Lietuvos nacionalinė biblioteka. Kelias į Gegužės 3-iosios konstituciją: tarptautinis pokyčių Abiejų Tautų Respublikoje kontekstasŠeštą sezoną organizuojamo festivalio „Muzika Jašiūnų dvare“ šiųmetinis išskirtinumas – Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos paskaitų ciklas, skiriamas Abiejų Tautų Respublikos Konstitucijos ir Tarpusavio įžado 230 metų sukakčiai. Antrajame festivalio renginyje liepos 11 d. dr. Ramunė Šmigelskytė-Stukienė (Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai, Lietuvos istorijos institutas) skaitė pranešimą „Kelias į Gegužės 3-iosios konstituciją: tarptautinis pokyčių Abiejų Tautų Respublikoje kontekstas (1772–1791 m.)“. 
Lektorė apžvelgė Konstitucijos atsiradimo istorines ir politines aplinkybes, aptarė 1791 m. gegužės 3 d. Konstitucijos gimimą kaip Apšvietos idėjų subrandintą dokumentą, analizavo, kiek įtakos jo radimuisi turėjo sparčiai kintanti geopolitinė situacija, kokie to meto Europos ir pasaulio įvykiai lėmė pokyčius Lenkijoje ir Lietuvoje, kuo Abiejų Tautų Respublika gyveno nuo pirmojo padalijimo iki Gegužės 3-iosios konstitucijos. 
Festivalį organizuoja Šalčininkų rajono savivaldybės kultūros centras, Lietuvos nacionalinė filharmonija ir Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka. 
 Rėmėjai: Šalčininkų rajono savivaldybė, Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, Lietuvos kultūros taryba.
Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka.
2021-07-28

0 komentarai (-ų):