Lietuvos nacionalinė biblioteka. Eligijaus Railos paskaita „Gegužės 3-iosios konstitucijos tekstas: mitai ir tikrovė“Šeštą sezoną organizuojamo festivalio „Muzika Jašiūnų dvare“ šiųmetinis išskirtinumas – Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos paskaitų ciklas, skiriamas Abiejų Tautų Respublikos Konstitucijos ir Tarpusavio įžado 230 metų sukakčiai. 
Trečiajame festivalio renginyje liepos 18 d. – doc. Eligijaus Railos (Vilniaus universitetas) paskaita „Gegužės 3-iosios konstitucijos tekstas: mitai ir tikrovė“. Lietuvoje nuolat kyla diskusijos, ar Gegužės 3-ioji yra diena, kurią reikia minėti. Dažnai diskusijos pagrindu tampa šios konstitucijos tekstas. Kas iš tikrųjų jame rašoma, kokios pagrindinės idėjos į jį įtrauktos, ar tikrai ši konstitucija yra Lietuvai nepalankus dokumentas? 
Festivalį organizuoja Šalčininkų rajono savivaldybės kultūros centras, Lietuvos nacionalinė filharmonija ir Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka. 
Rėmėjai: Šalčininkų rajono savivaldybė, Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, Lietuvos kultūros taryba. 
Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka. 
2021-07-30

0 komentarai (-ų):