Aštuntoji diena. Algis Bitautas. Kaip mokyti istorijos šiuolaikinius vaikus?Vaikai dažnai klausia: „O kodėl šiandien man tą reikia mokytis?“ Istorijos mokytojo Algio Bitauto toks klausimas neišmuša iš vėžių. Net atvirkščiai – jis užveda ant kelio. Istorikas įsitikinęs, kad dar prieš pradėdami mokyti vaikus, turėtume jiems paaiškinti, kaip istorija susijusi su dabartimi. Savo pamokas jis stengiasi pradėti nuo dabarties aktualijų. Pavyzdžių, pirmiau kalba apie netoli Vilniaus esančią Astravo atominę elektrinę, o tik po to – apie bombardavimus Hirošimoje ir Nagasakyje. „Tai yra labai sunku, bet ir įdomu. Imi spręsti kaip kokį rebusą“, - Vilniaus Taikos progimnazijos etikos ir istorijos mokytojas pastebi, kad taip daug lengviau pažadinti vaikų smalsumą. Tinklalaidė su populiariu istorijos mokytoju - apie tai, kaip praeitį susieti su aktualijomis. 
Kalbino Ginta Gaivenytė. 
Aštuntoji diena. 
2021-07-13

0 komentarai (-ų):