Lietuvos rašytojų sąjunga. Literatūros pamoka su poete Ramute SkučaitePoetė Ramutė Skučaitė literatūros pamoką skiria įvairaus amžiaus klausytojų širdis paliečiančioms pasakoms. Kaip ir kodėl verta jas skaityti šiandieniame pasaulyje? Susitikimo metu poetė pasidalino dviem savo sueiliuotomis pasakomis: šiuolaikine apie madą ir H. K. Anderseno „Bjauriuoju ančiuku“. Lietuvos rašytojų sąjungos projektas „Literatūros pamokos“. Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba. 
Lietuvos rašytojų sąjunga. 
2021-07-30

1 komentaras:

  1. Ramutė Skučaitė (g. 1931), poetė, dramaturgė, vertėja (iš prancūzų, vokiečių, rusų k.), dainų tekstų autorė, LTSR komjaunimo premijos laureatė (1980 m.) už rinktinę „Žvangučiai“ (Vaga, 1976) ir poezijos knygą „Skamba auksinis trimitas“ (Vaga, 1975), LTSR Aukščiausiosios Tarybos garbės raštas (1981 m.), premijos laureatė (1993 m.) už geriausią ir reikšmingiausią knygą vaikams ir paaugliams „Lopšinė ešeriukui“ (leidykla „Vyturys“), Didžiojo Lietuvos kunigaikščio Gedimino Riterio kryžius (1997 m.), premijos laureatė (1998 m.) už geriausią ir reikšmingiausią knygą vaikams ir paaugliams „Laiškas sekmadieniui“ (leidykla „Vaga“), Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatė (2009 m.) už mažų ir suaugusių žmonių pasaulio vienybę, už žodžio skaidrumą, UNESCO premijos laureatė (2000 m.) Leipcigo knygų mugėje už eilėraščių rinkinį „Laiškas sekmadieniui“ (Vaga, 1998), rinktinė „Takelis iš naujo“ (Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, 2001) Lietuvos Respublikos Kultūros ministerijos pripažinta viena gražiausių metų knygų (2001 m.), „Poezijos pavasario“ prizas (2007 m.) už geriausias poezijos knygas vaikams („Aš esu – kas?“ (Vilnius: Kronta, 2006), „Tiek turi“ (Vilnius: Trys žvaigždutės, 2006), „Varinis angelas“ (Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, 2006)), ketvirtoji Vaikų literatūros premijos laureatė (2008 m.), ketvirtoji Maironio premijos laureatė (2016 m.) už eilėraščių ir prozos knygą „Nepaslaptis tokia balta“ (Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, 2015), „Poezijos pavasario“ laureatė (2016 m.), „Panevėžio literatūrinės žiemos‟ festivalio Riterio rožės prizas (2016 m.) už karališkus tekstus knygoje „Tai priimkit, kas priklauso‟ (Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, 2016) ir už sidabrišką sielos muzikalumą vertimų knygoje „Mes ‒ ketvertas‟ (Kaunas: Santara, 2016), rašytojo Juozo Macevičiaus (1928-2011) sutuoktinė, grafikės ir scenografės Jūratės Račinskaitės (g. 1955) motina.

    AtsakytiPanaikinti