Lietuvos nacionalinė biblioteka. Kelias į Gegužės 3-iosios konstituciją: Abiejų Tautų Respublikos istorija iki 1772 m. padalijimoŠeštą sezoną organizuojamo festivalio „Muzika Jašiūnų dvare“ šiųmetinis išskirtinumas – Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos paskaitų ciklas, skiriamas Abiejų Tautų Respublikos Konstitucijos ir Tarpusavio įžado 230 metų sukakčiai. Pirmajame festivalio renginyje liepos 4 d. prof. Jūratė Kiaupienė (Lietuvos istorijos institutas) paskaitų ciklą pradėjo pranešimu „Kelias į Gegužės 3-iosios konstituciją: Abiejų Tautų Respublikos istorija iki 1772 m. padalijimo“. Dažnai į XVIII a. Abiejų Tautų Respublikos istoriją žvelgiama kaip į Lenkijos ir Lietuvos valstybės saulėlydį. Galbūt tai – tik mitas? Kaip klostėsi bendros Lietuvos ir Lenkijos valstybės gyvenimas iki pirmojo Abiejų Tautų Respublikos padalijimo? Atsakymus į šiuos ir kitus klausimus sužinosite įkvepiančioje lektorės paskaitoje. Festivalį organizuoja Šalčininkų rajono savivaldybės kultūros centras, Lietuvos nacionalinė filharmonija ir Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka. 
Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka. 
2021-07-19

0 komentarai (-ų):