Kūrybingumo mokykla. Žmogus ir kiti gyvūnaiIlgus metus žmogus gamtą regėjo kaip savo naudos ir dominavimo sferą. Norėdamas išryškinti savąją svarbą, homo sapiens pats save įvardijo ypatingu gyvūnu.Šiandien palengva imama suvokti, kad ir kiti gyvūnai gali būti ne menkiau svarbūs. Ir ne tik dėl to, kokius vaidmenis jie užima ekosistemų pusiausvyroje. Dažnu atveju gyvūnai slepia niuansuotą pasaulį, kurį dar menkai pažįstame. Jie turi jausmus, sąmonę, jaučia skausmą ir įvairias emocijas. Galbūt todėl šiandien gyvūnų teisės ir aplikodairos etika įgauna vis svarbesnį vaidmenį. Tačiau ar tikrai gerai suprantame kitus gyvūnus? Ar jau išmokome jų nepaversti žmogiško pasaulio padarais? Ir kokie pavojai iškyla, kai mėginame pernelyg artimai su jais susibičiuliauti arba pernelyg karštligiškai juos apsaugoti? 

Laidos svečiai: menininkė Aurelija Maknytė; Vilniaus universiteto, Filosofijos fakulteto mokslininkas, filosofas Mintautas Gutauskas; Vilniaus universiteto, Filosofijos fakulteto mokslininkė, filosofė Renata Bikauskaitė.

Kūrybingumo mokykla
2023-03-06

0 komentarai (-ų):