VU mokslas be pamokslų. Kas sieja karą ir pandemiją?MOKSLAS BE PAMOKSLŲ – Vilniaus universiteto tinklalaidė, kuria siekiama ne moralizuoti ar pamokslauti, bet sužadinti smalsumą mokslo temoms. Išsamūs pokalbiai su Vilniaus universiteto mokslininkais padės klausytojams plėsti akiratį, skatins mąstyti savo galva ir gal net privers pakeisti nuomonę ar suabejoti nusistovėjusiomis „tiesomis“. 

Kovo 11 d. sueina 3 metai, kaip paskelbta pandemija, o vasario 24 d. buvo minimi metai nuo karo pradžios. Kokių panašumų yra tarp šių dviejų globalių procesų? Prof. Aurelijos Žvirblienės manymu, karo naratyvai arba įvairios melagienos plinta pagal panašius dėsnius, kaip plinta ir virusai, sukeldami lokalius arba globalius procesus, kurie galų gale baigiasi, įgyjant kažką panašaus į kolektyvinį imunitetą. Idėjos yra užkrečiamos, o jų plitimo dinamika primena epidemijų ar pandemijų dinamiką ir tik istorinė patirtis padeda susiformuoti atsparumui, t. y. veikia kaip persirgimas arba vakcina. Vilniaus universiteto tinklalaidėje „Mokslas be pamokslų“ imunologė prof. Aurelija Žvirblienė ir propagandos ekspertas doc. Viktoras Denisenko kalba apie tai, kas sieja karą ir pandemiją, kas gali padėti įveikti šiuos globalius iššūkius, kaip įgyjamas kolektyvinis imunitetas? 

Vilniaus universitetas 
2023-03-14

0 komentarai (-ų):