Kūrybingumo mokykla. Kaip gyventi kartu?Venecijos kanalų dugne augančios jūržolės galėtų būti puikus patiekalas ant mūsų stalo. Vis dėlto, iš rytų atkeliavę augalai siūlo mainus, kurių negalima įgyvendinti. Šį procesą seka Venecijos bienalėje Lietuvą atstovavęs menininkas Robertas Narkus. Jo įkvėpti svarstome apie simbiozę – mokėjimą gyventi ir būti kartu. Šio bendrabūvio gausu įvairiausiose gamtinėse sistemose. Kaip ir kodėl vyksta nebylūs susitarimai tarp žuvų ir koralų, grybų ir augalų. Kaip jie sugyvena – vykdo simbiozę? Ir kaip šiam procesui padeda arba trukdo žmogus? 

Laidos svečiai: menininkas Robertas Narkus; menininkė, architektė Aistė Ambrazevičiūtė; Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro mokslininkė entomologė Rasa Bernotienė; Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro Biomokslų instituto mokslininkas ekologas Alius Ulevičius; Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro mokslininkė mikologė Tatjana Arslanova.
 
Kūrybingumo mokykla 
2023-03-13

0 komentarai (-ų):