VU mokslas be pamokslų. Pokalbis su informacinių karų ekspertu, VU KF docentu Mantu Martišiumi. Kaip atpažinti sąmokslo teorijas?MOKSLAS BE PAMOKSLŲ – Vilniaus universiteto tinklalaidė, kuria siekiama ne moralizuoti ar pamokslauti, bet sužadinti smalsumą mokslo temoms. Išsamūs pokalbiai su Vilniaus universiteto mokslininkais padės klausytojams plėsti akiratį, skatins mąstyti savo galva ir gal net privers pakeisti nuomonę ar suabejoti nusistovėjusiomis „tiesomis“. Dvidešimt antrajame epizode informacinių karų ekspertas, VU Komunikacijos fakulteto docentas Mantas Martišius pasakoja apie sąmokslo teorijų atsiradimą, plitimą ir veikimą. Dideli informaciniai srautai, ypač suintensyvėję skaitmeninėje erdvėje karantino metu, suteikia prieigą ne tik prie aktualios, bet ir prie nepatikimos informacijos, kuri neretai būna susijusi su sąmokslo teorijomis. Jas atpažinti ir atskirti nuo mokslu paremtų teorijų kartais itin sudėtinga, nes ne visus pateikiamus faktus galima patikrinti. Pagal kokius aspektus galima atpažinti sąmokslo teorijas? 
Vilniaus universitetas. 
2021-11-25

0 komentarai (-ų):