Lietuvos nacionalinė biblioteka. Eglė Gudonytė skaito savo knygos „Karta nuo Sibiro“ ištraukasArtėjant birželio 14-ajai, klausytojams siūloma prisiminti 79-ąsias pirmųjų sovietinių trėmimų metines ir nusikelti į tų laikų Altajaus kraštą. Vaikų ir jaunimo literatūros departamento bibliotekininkė Eglė Gudonytė skaito ištraukas iš savo knygos „Karta nuo Sibiro“. Romanas paremtas autentiška autorės mamos Astos Mockaitytės-Gudonienės istorija. Tai vaiko, ištremto iš Lietuvos ankstyvoje kūdikystėje, ir subrendusio svetimame, atšiauriame, nors ir be galo gražiame krašte, pasakojimas. Vaiko, kuriam nuo mažumės tėvai buvo skiepijo meilę tolimai, nematytai Lietuvai ir gražesnio, geresnio gyvenimo troškimą. Tai graudžiai komiškos istorijos, atspindinčios neatitikimą tarp žiaurios tikrovės ir gyvastingo, naivaus vaikiško žvilgsnio į pasaulį. Knyga skirta vyresniesiems paaugliams, tačiau parinktos ištraukos puikiai suprantamos ir jaunesnio amžiaus klausytojams.

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka.
2020-05-21.

0 komentarai (-ų):