Kūrybingumo mokykla. Tūkstančiai Gajos vardųPlaneta, kurią vadiname savo namais, šiandien grasina potvyniais, sausromis, išnykimu ir katastrofomis. Ji nepaiso mūsų ateities planų ir neatsižvelgia į žmogiškuosius interesus. Ji elgiasi kaip Gaja – kerštinga Žemės deivė. Tuo pačiu graikų mitologijos vardu įkūnijama ir mokslinė teorija, kurią dar praėjusio amžiaus aštuntajame dešimtmetyje pasiūlė ir ištobulino britų chemikas Jamesas Lovelockas ir amerikiečių mikrobiologė Lynn Margulis. Jie mūsų planetą suvokė kaip savireguliacinę sistemą – tarpusavyje susijusių ryšių tinklą, kurio dėka bendradarbiauja gyvoji ir negyvoji gamta. Taigi, kas šiandien yra Gaja? Pykčio ir atpildo trokštanti galia, ar gyvybės balansą palaikančios planetos vardas?

Laidos svečiai: muzikos kūrėjas, poetas, publicistas Žygimantas Kudirka; Vilniaus universiteto, Geomokslų instituto mokslininkas, geomokslininkas Andrej Spiridonov. 
Studijų draugas: Vilniaus universitetas. 

Kūrybingumo mokykla 
2023-02-22

0 komentarai (-ų):