TED-Ed. What do all languages have in common? (Ką visos kalbos turi bendra?)Language is endlessly variable. Each of us can come up with an infinite number of sentences in our native language, and we’re able to do so from an early age— almost as soon as we start to communicate in sentences. How is this possible? In the early 1950s, Noam Chomsky proposed a theory that the key to this versatility was grammar. Cameron Morin details Chomsky's theory of universal grammar.

Kalba yra be galo kintama. Kiekvienas iš mūsų gali sugalvoti begalinį sakinį gimtąja kalba, ir mes tą galime padaryti nuo ankstyvo amžiaus - beveik iškart, kai tik pradedame bendrauti sakiniais. Kaip tas yra įmanoma? 5-ojo dešimtmečio pradžioje Noamas Chomsky pasiūlė teoriją, kad šio universalumo raktas yra gramatika. Cameronas Morinas detalizuoja Chomskio visuotinės gramatikos teoriją.

TED-Ed.
2020-06-29.

0 komentarai (-ų):