Sveikinimo žodis konferencijoje „Informaciniai iššūkiai šiuolaikinėje visuomenėje“Sveikinimo žodžius projekto „Medijų ir informacinio raštingumo ugdymas“ įvadinėje konferencijoje „Informaciniai iššūkiai šiuolaikinėje visuomenėje“ taria Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministras prof. dr. Dainius Pavalkis, Šiaurės ministrų tarybos biuro Lietuvoje direktorius Bo Harald Tillberg ir Lietuvos Respublikos Prezidentės patarėja Marija Dautartaitė. Prof. dr D. Pavalkis kelia klausimus apie propagandą: kas yra tikroji propaganda, o kas yra žinia? Ar galime tikėti visų žinių „švarumu" ir kaip surasti pusiausvyrą? Koks mokytojų ir visos švietimo sistemos vaidmuo ugdant medijų ir informacinį raštingumą? B.H. Tillberg pristato projekto atsiradimo priežastis ir projekto partnerius Šiaurės šalyse. Kelia klausimą, kokią įtaką mums daro tai, kad tokį milžinišką kiekį informacijos nedelsdami galime pasiekti tiesiog keliais klavišų paspaudimais. Kaip tapti atsakingais „skaitmeniniais piliečiais" ir padėti tokiais tapti mūsų vaikams? M. Dautartaitė džiaugiasi, kad Lietuvos mokytojai yra pasiruošę reaguoti į šiandienos iššūkius, o atsakingos institucijos ir žiniasklaida vykdo iniciatyvas, kurios tai stiprina. Ji taip pat trumpai pristato naujienlaiškio „Aktualijos. O ką manai Tu?", skirto mokytojams padėti integruoti aktualijas į ugdymo turinį ir diskutuoti apie jas su mokiniais, idėją.
Projektas „Medijų ir informacinio raštingumo ugdymas“.
Ugdymo plėtotės centras, Šiaurės ministrų tarybos biuras Lietuvoje.
2015 m. balandžio 17 d., Vilnius. Filmavo Donata Šablinienė, montavo Daina Karlonaitė.

0 komentarai (-ų):