Eugenijus Raugas: „Kūryba – vidinio džiaugsmo išraiška“ (2/2)Eugenijus Raugas gimė 1965 m. liepos 25 d. Zaduojos kaime, Zarasų rajone. 1983 m. baigė Dusetų Kazimiero Būgos vidurinės mokyklos sustiprinto dailės mokymo klasę. 1991 m. – Šiaulių pedagoginio instituto Dailės fakultetą (dabar Šiaulių universitetas). Nuo 1999 m. Lietuvos dailininkų sąjungos narys, tapytojas, Dusetų dailės galerijos dailininkas. Vienas iš Dusetų dailės galerijos įkūrimo iniciatorių. Dirba Dusetų ir Zarasų meno mokyklose dailės mokytoju (mokytojas metodininkas). Menininkas naudoja aliejinės tapybos techniką, kuria spontanines muzikines improvizacijas, muzikuoja Redos ir Arūno Uogintų kuriamuose performansuose. Nuo 1987 m. dalyvauja grupinėse parodose Lietuvoje, Latvijoje, Italijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje, surengė daugiau kaip 20 personalinių parodų, dalyvauja tapybos, skulptūros bei poetų ir dailininkų pleneruose Lietuvoje ir Latvijoje. Dalyvavo tarptautiniame projekte „Mode H“ Prancūzijoje. Jo darbų yra įsigiję Zarasų, Rokiškio krašto muziejai, Vokietijos, Australijos, JAV, Izraelio, Kanados, Prancūzijos ir kitų šalių kolekcionieriai. Eugenijus Raugas pasakoja apie savo kūrybinį kelią, apie muziką ir tapybą, apie kūrybos procesą. Kviečia kiekvieną išgirsti savo vidinį balsą, kiekvienam linki atrasti savąjį kelią, savo pašaukimą. Vaizdo įraše panaudoti Eugenijaus Raugo paveikslai ir muzika. 2013 m. rugpjūčio 4 d., Dusetos. D.U.K. serija. Parengė Živilė Gapšienė, Svajūnas Gapšys.

0 komentarai (-ų):