Eugenijus Raugas: „Mokausi iš mokinių, kaip jie mokosi iš manęs“ (1/2)Eugenijus Raugas gimė 1965 m. liepos 25 d. Zaduojos kaime, Zarasų rajone. 1983 m. baigė Dusetų Kazimiero Būgos vidurinės mokyklos sustiprinto dailės mokymo klasę. 1991 m. – Šiaulių pedagoginio instituto Dailės fakultetą (dabar Šiaulių universitetas). Nuo 1999 m. Lietuvos dailininkų sąjungos narys, tapytojas, Dusetų dailės galerijos dailininkas. Vienas iš Dusetų dailės galerijos įkūrimo iniciatorių. Dirba Dusetų ir Zarasų meno mokyklose dailės mokytoju (mokytojas metodininkas). Menininkas naudoja aliejinės tapybos techniką, kuria spontanines muzikines improvizacijas, muzikuoja Redos ir Arūno Uogintų kuriamuose performansuose. Nuo 1987 m. dalyvauja grupinėse parodose Lietuvoje, Latvijoje, Italijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje, surengė daugiau kaip 20 personalinių parodų, dalyvauja tapybos, skulptūros bei poetų ir dailininkų pleneruose Lietuvoje ir Latvijoje. Dalyvavo tarptautiniame projekte „Mode H“ Prancūzijoje. Jo darbų yra įsigiję Zarasų, Rokiškio krašto muziejai, Vokietijos, Australijos, JAV, Izraelio, Kanados, Prancūzijos ir kitų šalių kolekcionieriai. Eugenijus Raugas dalijasi mokyklinių laikų prisiminimais iš Dusetų Kazimiero Būgos vidurinės mokyklos (dabar -- Dusetų Kazimiero Būgos gimnazija), džiaugiasi, kad turėjo galimybę dailės mokytis sustiprintai. Pasakoja, kaip atrado savąjį kelią – mokytojo ir menininko, analizuoja dailės mokytojo darbo specifiką ir dailės pamokų reikšmę, dalijasi bendravimo su šiuolaikiniais mokiniais -- „klaviatūros karta“ -- patirtimi, išgyvenimais, įžvalgomis. Pasakoja, kaip pavyksta atsigauti po įtemptos darbo dienos mokykloje. Samprotauja apie laimę, laimingumą, laimingumo jausmą, kuris priklauso nuo paties žmogaus. Dalijasi mintimis apie tai, kas svarbu šiuolaikinei mokyklai. 2013 m. rugpjūčio 4 d., Dusetos. D.U.K. serija. Parengė Živilė Gapšienė.

0 komentarai (-ų):