Dalia Žemaitytė. Medijų įtaka visuomenei ir mokyklaiŽurnalistės, „Bernardinai.lt“ ir Vatikano radijo bendradarbės Dalios Žemaitytės pranešimas „Medijų įtaka visuomenei ir mokyklai“, skaitytas projekto „Medijų ir informacinio raštingumo ugdymas“ įvadinėje konferencijoje „Informaciniai iššūkiai šiuolaikinėje visuomenėje“. Medijos taip įsiliejusios į mūsų asmeninį, profesinį ir socialinį gyvenimą, kad jau senai jas priimame kaip neišvengiamą duotybę. Mūsų visuomenė ir kultūra – ir tai, kaip suvokiame tikrovę – suformuota informacijos ir vaizdų, gaunamų per medijas: televiziją, kiną, muziką, kompiuterinius žaidimus, internetą. Medijos paveikia mūsų mintis, įpročius, veiksmus, pristato įvairių vaidmenų modelius, apibrėžia bendras socialinio elgesio kategorijas, ypač susijusias su lyčių vaidmenimis. Medijos, atspindėdamos pasaulį, neišvengiamai jį supaprastina. Tai atveria kelią formuotis stereotipams. Medijų persmelktame pasaulyje žmonėms reikia tam tikrų kompetencijų, kad jie galėtų veiksmingai naudotis medijomis. Medijų ir informacinis raštingumas ugdo tuos įgūdžius. Būdingi keli požiūriai į medijų raštingumą – protekcionistinė, gynybinė pozicija, kai medijos kritikuojamos ir stengiamasi apsisaugoti nuo jų keliamų grėsmių, ir įgalinanti, pasirengimo, kai bandoma remtis mokinių perspektyva, skatinant jaunuolių kūrybiškumo ugdymą ir jų dalyvavimą kuriant medijų turinį. Pastaroji šiandien ypač aktuali mokyklų atžvilgiu, kad mokytojai perteiktų žinias mokiniams pasitelkdami mokiniams gerai pažįstamas technologijas, naudotų daugiau interaktyvių medijų, tarp jų - kompiuterinių žaidimų. Projektas „Medijų ir informacinio raštingumo ugdymas“.
Ugdymo plėtotės centras, Šiaurės ministrų tarybos biuras Lietuvoje.
2015 m. balandžio 21 d., Šiauliai.
Filmavo Rasa Jančiauskaitė, montavo Daina Karlonaitė.

0 komentarai (-ų):